Kanapy rozkładane – idealne rozwiązanie w wielu pomieszczeniach

W kwestii wystroju i aranżacji wnętrz dominuje wiele rozwiązań, na które chętnie się decydujemy. Jednym z nich są kanapy rozkładane, które mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie. Mogą stać w salonie, pokoju gościnnym, pokoju dzieci, czy w wielofunkcyjnym pomieszczeniu, które wymaga takich mebli z uwagi na małą powierzchnię ogólną mieszkania.

 

Kanapy rozkładane – sypialnia i miejsce do siedzenia w małym mieszkaniu

W mieszkaniach o małych metrażach, w tym w kawalerkach, czy mieszkaniach dwupokojowych, gdzie mieszka więcej osób kanapa może służyć zarówno jako wygodne miejsce do siedzenia w ciągu dnia, jak również jako miejsce do spania w nocy. Jest to rozwiązanie stosunkowo powszechne w wielu domach, gdzie jeden z pokoi zajmują dzieci, a drugi pokój jest jednocześnie sypialnią rodziców i pokojem dziennym.

Wykorzystanie w pokoju gościnnym

Kanapy rozkładane sprawdzają się również w salonach lub pokojach gościnnych. Można je nabyć zdecydowanie taniej od normalnych łóżek sypialnianych. Oprócz tego przez cały czas będą pełnić funkcję miejsca do siedzenia, a rozkładać będziemy je jedynie wtedy, gdy koniecznie będzie przenocowanie kogoś ze znajomych  lub bliskich.

Kanapa do pokoju dziecka lub nastolatka?

Jest to oczywiście rozwiązanie,które ma swoje niewątpliwe plusy. Przede wszystkim jeśli pokój naszej pociechy jest niewielkich rozmiarów i dodatkowo nieustawny, musimy znaleźć sposób, aby przynajmniej w ciągu dnia dawał możliwość poruszania się i realizowania różnych zadań. W nocy może w całości przemieniać się w sypialnie, więc wówczas sprawdzi się kanapa rozkładana, na której w dzień będzie można wygodnie usiąść, a na noc położyć się do snu. Zyskujemy dodatkowo miejsce do przechowywania pościeli, a niekiedy i jeszcze większej ilości rzeczy w postaci skrzyni pod łóżkiem.

Kanapy rozkładane mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. W kwestii komfortu spania, z pewnością właściwe dobrane materace w łóżkach nie mają sobie równych. Jednak kanapa może z powodzeniem spełnić ich funkcje w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *