Mała kuchnia w małym mieszkaniu

Problemem wielu małych mieszkań jest niewielka kuchnia, w której nie ma możliwości wstawienia np. stołu do zjedzenia wspólnego posiłku. Jednak mimo to zależy na na osiągnięciu maksymalnej funkcjonalności takiego pomieszczenia. W związku z tym niezwykle ważne jest to, jakie wybierzemy meble kuchenne. Dostępne na rynku komplety dostosowane są obecnie do potrzeb zarówno mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Możemy kupić odpowiednią ilość szafek, komponować z nich własne systemy i dzięki temu nasza kuchnia zdecydowanie zyska na funkcjonalności.

Rozwiązania do małych kuchni

Aranżacja wnętrz o niewielkiej powierzchni bywa kłopotliwa, a na pewno wymaga dokładnego przemyślenia w kwestii zagospodarowania każdego centymetra. Niekiedy dostępne są rozwiązania z węższymi blatami i płytszymi szafkami, dzięki czemu zyskujemy nieco miejsca do przemieszczania się w naprawdę małych pomieszczeniach. Pamiętajmy jednak, że tu również ważna jest funkcjonalność – nadmiernie płytkie szafki mogą powiem nie pomieścić talerzy. Trzeba więc zwrócić uwagę, aby były dostatecznie głębokie.

Jedzenie posiłków

Jeśli kuchnia jest niewielkich rozmiarów, to niekiedy możliwe jest wstawienie przytwierdzonego do ściany niewielkiego stołu, wraz ze stołkami barowymi. Jeśli i na to jest za ciasno, to musimy liczyć się z koniecznością spożywania posiłków w innym pomieszczeniu np. w pokoju przy stole. Niekiedy przy mniejszej powierzchni musi wystarczyć niewielki stolik przy kanapie.

Mała kuchnia nie musi być niefunkcjonalna. Chodzi jedynie o to, aby jest wystrój odpowiednio przemyśleć i zaplanować, każdy element musi tu ze sobą współgrać, a każdy centymetr zostać wykorzystany. Musimy pamiętać, aby odpowiednio wkomponować sprzęty, które są nam potrzebne na co dzień i najczęściej one również nie mogą być zbyt dużych rozmiarów. Małe pomieszczenia są trudne do aranżacji, bo pozornie mamy mniej możliwości, jednak one zwyczajnie wymagają większe dokładności w planowaniu przestrzeni i dobieraniu rozwiązań meblowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *