Praktyczne meble do salonu

Aranżacja wnętrz, szczególnie jeśli do naszej dyspozycji jest stosunkowo niewielka przestrzeń, bywa kłopotliwa. W wielu mieszkaniach nie istnieje w związku z tym, coś takiego jak osobny salon, takie pomieszczenie pełni zwykle co najmniej jedną funkcję więcej. Czasem jest jadalnią, czasem sypialnią, a jeszcze kiedy indziej pokojem gościnnym. W związku z tym niezbędna są nam odpowiednie meble, które pozwolą nieco ukryć inne funkcjonalności, gdy nie będą one akurat potrzebne. Na co postawić i jak zaplanować taką przestrzeń?

Sypialnia lub pokój gościnny w salonie

Przy funkcjonalności sypialni lub pokoju gościnnego, ukrytych w salonie musimy mieć możliwość przeobrażenia posiadanych mebli w odpowiednie do spania. Wówczas najchętniej wybieramy sofy i kanapy rozkładane. W dzień stanowią one optymalne meble do siedzenia przy mniejszych lub większych stolikach, jaki do oglądania telewizji, zaś na noc spokojnie je rozkładamy i szykujemy wygodne miejsca do spania, najczęściej dla więcej jak jednej osoby.

Salon i jadalnia w jednym?

W salonie najczęściej pośród mebli wypoczynkowych znajduje się miejsce na stolik kawowy, który ma umożliwić odstawienie chociażby napoju czy miski z popcornem w czasie oglądania telewizji lub rozmowy. Jeśli jednak w razie potrzeby salon ma stać się jadalnią, czy miejsce do przyjmowania gości, to z pewnością warto poszukać stolika, który na co dzień będzie niewielki, choć np. wysoki do foteli, a gdy będzie taka potrzeba będziemy mogli rozłożyć go do rozmiarów, które pozwolą na pomieszczenie wszystkich odwiedzających nas gości.

Niezależnie od tego, jaką funkcjonalność chcemy  nadać konkretnemu pomieszczeniu, możemy wykorzystać meble, które pozwolą na skuteczne i szybkie przeobrażenie go w zupełnie coś innego. Rozłożenie łóżka czy stołu może zupełnie zmienić przestrzeń i o to właśnie chodzi, w sytuacji, gdy przestrzeń, którą posiadamy jest stosunkowo niewielka i wymaga sprytnych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *